Nahahooldus – Keha eest hoolitsemine

Näita Rohkem

Kehahügieenil ja -hooldusel on tähtis osa meie tervises ning heaolus. Kvaliteetsed nahahooldustooted aitavad hoida keha puhtana, selle eest hoolt kanda ja kaitsta seda kahjulike välismõjude, näiteks päikesekiirguse ning külma või kuuma ilma eest. Samuti on need mõeldud ärritunud naha rahustamiseks ja nahaprobleemide leevendamiseks. Tõhus nahahooldus aitab taastada naha loomuliku tasakaalu ning anda sellele terve väljanägemise ja tunde.

 

KUIDAS HOOLITSEDA KEHA EEST

Keha eest hoolitsemise võib jagada kolmeks põhietapiks: pesemine, niisutamine ja kaitsmine.

 

I etapp: Puhastamine

Põhjalik puhastamine on tõhusa nahahoolduse alus. Pesemine eemaldab mustuse, rasu, higi ja muud jäägid ning annab nahale puhta ja värske tunde.

 

Loe Rohkem

II etapp: niisutamine

Hooldustooted niisutavad ja taastavad nahka. Pärast pesemist kasuta kehakreemi või -piima, et nahka niisutada ja leevendada nahaprobleeme (näiteks nahakuivust). Kehahooldustooteid võib kanda ka kätele, jalgadele, kaenlaalustele ja peanahale.

Loe Rohkem

III etapp: kaitsmine

Kasuta kindlasti päikesekaitsetooteid, kui sul tuleb viibida kahjuliku UV-kiirguse käes, sest just viimane on naha enneaegse vananemise peasüüdlane. Kuna keha ei puutu UV-kiirgusega kokku sama palju kui näonahk, ei pea seda iga päev kaitsma, kuid kindlasti on olukordi, kus seda ei tohiks unustada.

 

Loe Rohkem

Loe lähemalt näonaha eest hoolitsemise kohta osast Igapäevane näohooldus.

KÕIK KEHAHÜGIEENIST

Miks vajab nahk pesemist?

Kehahügieeni peamine eesmärk on eemaldada mustus ja higi, et nahk oleks puhas ja terve, ning vältida ebameeldiva lõhna tekkimist. Duši all või vannis pesemine tagab üleüldise heaolutunde, sest see mõjub värskendavalt, virgutavalt ja lõõgastavalt.

 

Mida pesemisel silmas pidada?

Kuivatades tupsuta, mitte ära hõõru nahka, et säilitada selle niiskussisaldust (õli baasil tooted on kõige tõhusamad, kui neid kanda niiskele nahale).

Suurenenud teadlikkus hügieenist ja tänapäevane aktiivne elustiil ajendavad meid pesema end sagedamini kui eales varem.  Liigne kokkupuude vee ja tugevatoimeliste pesutoodetega võib muuta naha kuivaks ning nõrgendada selle kaitsevõimet. Järgnevad soovitused aitavad nahka tervena hoida.

  • Ära pese end liiga kaua ega liiga kuuma veega. Kuum vesi ja pikalt duši all või vannis viibimine kahjustavad naha lipiidkihti.
  • Vali pesutoode, mis on nahale õrn.
  • Kuivatades tupsuta, mitte ära hõõru nahka, et säilitada selle niiskussisaldust (õli baasil tooted on kõige tõhusamad, kui neid kanda niiskele nahale).
  • Pärast pesemist niisuta nahka põhjalikult.

Kuidas leida sobiv pesutoode

Eelista pesutooteid, mis:

  • on nahale õrnad ega kuivata seda;
  • on sarnase pH-ga kui terve nahk;
  • sisaldavad naha lipiidisisaldust taastavaid koostisaineid. Sellised tooted kahjustavad vähem naha lipiidkihti; 
  • on välja töötatud just sinu nahatüübi ja -probleemide jaoks; 
  • on põhjalikult katsetatud ning sobivad tundlikule nahale.
Eelista pesutooteid, mis sobivad sinu nahatüübile ja -probleemidele.

Kui naha kaitsevõime on nõrgenenud, muutub nahk tundlikumaks ning vastuvõtlikumaks kuivusele, nakkustele ja allergilistele reaktsioonidele.

Eucerin pakub pesutooteid, mis on leebed, kuid tõhusad, ning sobivad kõigile nahatüüpidele. Loe lähemalt Eucerini sarja pH5 kehapiimast ja Eucerini sarja AQUAporin ACTIVE kergest geeljast kehapiimast.

KÕIK KEHA NIISUTAMISEST

Miks vajab keha niisutust?

Hooldustooted niisutavad ja taastavad nahka ega lase sel kuivaks muutuda. Niisutamine mitte ainult ei suurenda naha veesisaldust, vaid ka kaitseb seda ja soodustab surnud naharakkude õigeaegset irdumist, nii et nahk on sile, pehme ja mõnus.

Lisaks aitavad sellised tooted leevendada nahaprobleeme. Näiteks naha nõrgenenud kaitsekiht põhjustab äärmist nahakuivust. Hooldustoodetest on sel puhul palju abi, sest need taastavad naha lipiidisisalduse ja ergutavad naha paranemist.

Mida niisutamisel silmas pidada?

Niisutavaid tooteid peaks kasutama pärast pesemist, sest toimeained imenduvad paremini just puhtasse nahka. Korrapärane hooldustoodete kasutamine pärast pesemist aitab hoida nahka niisutatud ja tervena.

 

Millised tooted mulle sobivad?

Niisuta nahka pärast pesemist, et see püsiks terve.
Pööra eritähelepanu kuiva nahaga piirkondadele, kandes neile suure lipiidisisaldusega niisutajat.

Eelista niisutavaid tooteid, mis:

Eucerin pakub kehaniisutajaid, mis sobivad kõigile nahatüüpidele ning mille sobivus tundlikule nahale on katsetega tõestatud. Loe lähemalt Eucerini tootesarjadest AQUAporin ACTIVE, Complete Repair, pH5 ja AtopiControl.

Naha ehitus varieerub olenevalt sellest, millises kehapiirkonnas see asub. Eri kehaosade eest hoolitsetakse erinevalt ning ka väliskeskkonna tegurid mõjutavad neid eri määral. Seetõttu tuleb mõne kehapiirkonna, näiteks käte, jalgade, kaenlaaluste ja peanaha eest hoolitsemisele pöörata eritähelepanu ning kasutada selleks sobivaid tooteid. Loe lähemalt eri kehapiirkondade naha kohta.

Nahk vajab erilist hoolt pärast kokkupuudet päikesekiirgusega. Päevitusjärgsed hooldustooted aitavad nahka rahustada ja sel päikese tekitatud stressist taastuda.

KOGU TÕDE SELLE KOHTA, KUIDAS KAITSTA KEHA UV-KIIRGUSE EEST

Miks vajab nahk kaitset?

Juba vähesel määral päikesepaistet muudab tuju heaks.
Soovitame kanda päikesekaitsevahendit nahale juba enne päikese kätte minekut, sest ühtlase kaitsekihi tekkimine võtab aega. Kandke toodet nahale korrapäraste vaheaegade tagant, iseäranis pärast ujumist ja kuivatamist.

Päikesekiirgus toob organismile mitmel viisil kasu. 
See suurendab elujõulisust ja heaolutunnet, ergutab vereringet ja ainevahetust ning aitab toota D-vitamiini. Kõige selle jaoks piisab aga üsna vähesest päikesekiirgusest.

Kehal on olemas kaitsemehhanismid, mis aitavad võidelda UV-kiirguse kahjuliku mõjuga – näiteks pigmenteerumine, naha pealiskihtide paksenemine, antioksüdantide tootmine ja UV-kiirguse filtrina toimivate ainete, nt urokaanhappe sünteesimine. Aga nahk suudab end ise kaitsta ainult siis, kui selleks antakse piisavalt aega ja kokkupuude UV-kiirgusega ei ole üleliia suur, ning seepärast on tark pakkuda nahale lisakaitset. Loe lähemalt, kuidas mõjub päike nahale.

Liigne UV-kiirguse käes viibimine on üks naha enneaegse vananemise peapõhjuseid ning võib nahas tekitada patoloogilisi muutusi, halvimal juhul isegi vähki.  Kindlasti peaks kasutama päikesekaitseteguriga kehakreemi või -piima, mis kaitseb nahka UV-kiirguse eest.

Mida naha kaitsmisel silmas pidada?

Päikesekaitsevahendit peaks kasutama pärast tavapärast niisutavat toodet või selle asemel. Kanna seda korralikult nahale enne päikese kätte minekut, et toimeained jõuaksid nahka imenduda. Kanna toodet peale korrapäraste vaheaegade tagant või pakendil toodud juhiste järgi. Loe lähemalt, kuidas päikesekaitsetooteid õigesti kasutada.

 

Millised päikesekaitsetooted mulle sobivad?

Kanna päikesekaitsetoodet nahale korrapäraste vaheaegade tagant, et see kaitseks tõhusalt ja et vältida päikesepõletust.

See, millise päikesekaitseteguriga toodet eelistada, sõltub naha pigmentatsioonist ja tundlikkusest ning nahatüübist. Samuti tuleb arvestada aastaajaga ning sellega, kui kaua ja mis kellaajal päikese käes viibitakse. Loe lähemalt, kuidas end päikese eest kaitsta.

Eucerin pakub laias valikus päikesekaitsetooteid, mis erinevad kaitseteguri ja konsistentsi poolest, et igaüks leiaks endale nende seast sobiva. Kui sa pole kindel, milline toode sobib sulle kõige paremini, pea nõu dermatoloogiga.

Seotud tooted

Sarnased tooted