Nahahooldus – Igapäevane näonaha hooldus

Näita Rohkem

Põhjalik, ent leebe igapäevane puhastamine ja igakülgne niisutamine aitavad hoida nahka tervena. Kvaliteetsed nahahooldustooted, mis on valitud sinu nahatüübi ja -probleemide järgi, kaitsevad nägu kahjulike välismõjude, näiteks päikesekiirguse, kuuma ja külma ilma ning õhusaaste eest. Samuti aitavad need rahustada ärritunud nahka, taastada selle hea seisukorra ja ennetada nahahaiguste teket.

Igapäevased Nahahooldustoimingud

SINU IGAPÄEVASED NAHAHOOLDUSTOIMINGUD

Neli põhietappi

Tõhus nahahooldus koosneb neljast peamisest etapist: puhastamine, toniseerimine, niisutamine ja kaitsmine.

Puhastamine

Põhjalik puhastamine on tõhusa nahahoolduse alus. Puhastamine eemaldab mustuse, higi, rasu ja jumestuse ning valmistab nahka ette järgnevateks hooldusetappideks. Niisutavate toodete toimeained imenduvad paremini just puhtasse nahka.

Loe Rohkem

Toniseerimine

Toniseerimine eemaldab puhastustoote jäägid, värskendab nahka ja taastab selle loomuliku pH.

Loe Rohkem

Niisutamine

Hooldustooted niisutavad ja taastavad nahka. Lisaks on paljud neist mõeldud teatud nahaprobleemide leevendamiseks.

Loe Rohkem

Kaitsmine

Päikesekaitsevahendeid ei tohiks kindlasti unustada siis, kui sul tuleb viibida kahjuliku UV-kiirguse käes, sest just viimane on naha enneaegse vananemise peasüüdlane. Enamik päevakreeme on päikesekaitsefaktoriga 15.

Loe Rohkem

Nahahooldustoiminguid tuleks teha kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. See, mida nahahooldustoimingud täpselt hõlmavad, sõltub päevaajast ning naha vajadustest ja seisukorrast.

Puhastamine Ja Toniseerimine

NÄONAHA PUHASTAMINE JA TONISEERIMINE

Miks peaks näonahka puhastama ja toniseerima?

Tõhusa näohoolduse aluseks on põhjalik, ent leebe puhastamine ja toniseerimine, mis 

 • eemaldab mustuse, higi, rasu ja jumestuse nahka kuivatamata; 
 • valmistab nahka ette järgnevateks hooldusetappideks. Nahahooldustoodetes sisalduvad tõhusad toimeained imenduvad paremini just puhtasse nahka.

Puhastamine on eriti oluline aknele kalduva naha korral, sest see aitab säilitada naha loomulikku tasakaalu ja ergutab selle uuenemist.

Kuidas näonahka puhastada ja toniseerida?

Põhjalik puhastamine hõlmab kahte etappi: esmalt puhastuspiima või -geeli ja seejärel tooniku kasutamist. Kui sul on tavaks silmi jumestada, tuleks näonaha puhastamise käigus kindlasti kasutada ka silmameigieemaldajat.

I etapp

Silmameigieemaldaja

Eemaldab ripsmetelt ja õrnalt silmaümbruselt jumestuse nahka räsimata. Silmameigieemaldaja on kõige parem kanda vatipadjale ja pühkida sellega õrnalt silmaümbruspiirkonda.

Loe Rohkem

II etapp

Puhastuspiim või -geel

Vali puhastustoode, mis sobib sinu nahatüübiga. Puhastuspiim sobib paremini kuivusele kalduvatele nahatüüpidele. Kui sul on normaalne, segatüüpi või rasune nahk, soovitame kasutada puhastusgeeli.

Loe Rohkem

III etapp

Toonik

Toniseerimine eemaldab puhastustoote jäägid, värskendab nahka ning taastab selle loomuliku pH. Toonikut on kõige parem kanda vatipadjale ja pühkida sellega õrnalt silmaümbruspiirkonda.

Loe Rohkem

 • Puhastusgeeli peaks leige veega maha loputama. Ära kasuta loputamiseks kuuma vett, iseäranis kui sul on tundlik nahk, sest äärmuslik temperatuur võib tekitada nahaärritust.
 • Puhastuspiima kantakse nahale ja eemaldatakse vatipadjaga ning selleks pole tarvis kasutada vett. Ent soovi korral võib puhastuspiima õrnalt eemaldada leige veega.
 • Kolm ühes tooted on väga käepärased, sest need toimivad ühtaegu nii puhasti, tooniku kui ka meigieemaldina. Ent alati annab parima tulemuse eraldi puhastustoote, tooniku ja meigieemaldi kasutamine. Kolm ühes puhastustoodet on kõige parem kanda vatipadjale ning pühkida sellega õrnalt nägu ja silmaümbruspiirkonda.

Kuidas leida sobiv puhastustoode ja toonik?

Puhastamine on nahahoolduse alus, sest hooldustoodete toimeained imenduvad paremini just puhtasse nahka.

Näo puhastamiseks ei piisa ainuüksi veest. Tuleb kasutada mõnda pindaktiivset ainet (rasva lahustavat pesuainet), mis seob endaga mustuse ja eemaldab selle nahalt. Kindlasti tuleks eelistada õrnatoimelisi tooted. Sage pesemine tavalise seebi või tugevatoimeliste pindaktiivsete ainetega võib nõrgestada naha kaitsevõimet, sest see:

 • viib naha loomuliku pH tasakaalust välja, nii et see muutub kergelt happelisest (5,4–5,9) neutraalseks või isegi aluseliseks, mis omakorda vähendab naha vastupanuvõimet bakteritele;
 • häirib naha sarvkihi (kõige välimise kihi) valkude talitlust;
 • eemaldab nahka kaitsvad lipiidid (rasvad, mis epidermises rakke koos hoiavad).

Kui naha kaitsevõime on nõrgenenud, muutub nahk tundlikumaks ning vastuvõtlikumaks kuivusele ja ärritustele.

Loe lähemalt naha ehitusest.

Puhastustooted Eelista puhastustooteid, mis:

Kui sul on valida puhastuspiima ja -geeli vahel, siis kehtib rusikareegel, et mida kuivem nahk, seda enam sobib sellele puhastuspiim. Kuna viimane ei kahjusta nahas leiduvaid lipiide, ei häiri see ka naha tasakaalu. Puhastusgeel sobib paremini normaalsele ja segatüüpi nahale.

Kreemjas puhastustoode toidab kuiva nahka ja aitab säilitada selle loomulikku niiskustasakaalu.
Toniseerimine eemaldab puhastustoote jäägid ja värskendab nahka.

Toonikud

Soovitame enamikule nahatüüpidele alkoholivaba toonikut. Alkoholipõhised toonikud on küll värskendava toimega, kuid võivad eemaldada nahalt lipiide. Selle tagajärjel võib nahk hakata tootma ülemäära palju rasu, püüdes leevendada lipiidide puudust. Alkohol võib kuiva nahka veelgi kuivemaks muuta, aga kui sul on rasune või segatüüpi nahk, võib alkoholiga toonik aidata reguleerida rasueritust, eemaldades nahalt liigse rasu.

Kolm ühes tooted

Kolm ühes tooted ehk mitsellpuhastustooted toimivad ühtaegu nii puhasti, tooniku kui ka meigieemaldina. Vees hõljuvad õlimolekulid eemaldavad mustuse ja jumestuse kiiresti ning õrnalt. Mitsellpuhastustoode on käepärane lahendus, mis asendab edukalt kolme eri toodet.

Eucerini sarjas DermatoCLEAN on olemas puhastusgeel, puhastuspiim, toonik, silmameigieemaldi ja kolm ühes puhastustoode. See sari sisaldab tooteid kõigile nahatüüpidele ja kõigi nende sobivus tundlikule nahale on uuringutega tõestatud.

Eucerini sarja DermoPURIFYER tooted on välja töötatud just aknele kalduva naha jaoks. Soovitame ülitundlikule ja väga kergesti ärrituvale nahale Eucerini tasakaalustavat puhastuskreemi. Kui sul on punetusele kalduv nahk, proovi Eucerini sarja ANTI-REDNESS tasakaalustavat puhastuskreemi.

Näohooldus

KÕIK NÄOHOOLDUSEST

Miks on näohooldus vajalik?

Hooldustooted niisutavad ja taastavad nahka. Niisutamine mitte ainult ei suurenda naha veesisaldust, vaid ka kaitseb nahka ning soodustab surnud naharakkude õigeaegset irdumist, nii et nahk on sile, pehme ja mõnus. Lisaks on mitmed hooldustooted mõeldud teatud nahaprobleemide leevendamiseks.

Spetsiaalsed hooldustooted, mis sisaldavad suures koguses toimeaineid, pakuvad leevendust mitme nahaprobleemi, näiteks vananemise, hüperpigmentatsiooni ja akne korral. Sellised erihooldustooted on sageli kontsentraadi või seerumi kujul.

I etapp

Erihooldus

Kuna erihooldustooted sisaldavad võrreldes teiste nahahooldustoodetega eriti suures koguses toimeaineid, peaks neid kandma nahale vahetult pärast selle puhastamist ja enne päeva- või öökreemi, tagamaks, et need imenduvad võimalikult hästi

Loe Rohkem

II etapp

Päeva- või ööhooldus

Niisutavad päeva- ja öökreemid aitavad näonahka niisutada ja taastada ning sisaldavad toimeaineid, mis on mõeldud konkreetsete nahaprobleemide leevendamiseks.

Loe Rohkem

III etapp

Silmaümbruse hooldus

Silmaümbruse hooldustoodet peaks nahale kandma eriti ettevaatlikult ning pärast päeva- või öökreemi, tupsutades seda kergelt silmaümbruse õrnale nahale.

Loe Rohkem

 • Paikse toimega ravimeid, mille dermatoloog on välja kirjutanud selliste nahaprobleemide nagu akne või atoopiline dermatiit raviks, peaks kasutama samamoodi nagu erihooldustooteid: kanna neid leebelt puhastatud nahale enne päeva- või öökreemi. Soovitame enne päeva- või öökreemi kasutamist lasta erihooldustootel esmalt paar minutit imenduda.
 • Kui kasutad mõnda erihooldustoodet, peaks sel laskma esmalt paar minutit imenduda ja alles seejärel võid kanda peale päeva- või öökreemi. Kui su nahk ei vaja erihooldustooteid, kanna otse põhjalikult puhastatud näonahale päeva- või öökreemi.

Kuidas leida sobiv hooldustoode?

Nahahooldustoodete valimisel peaks arvestama nahatüüpi ja võimalikke nahaprobleeme. Nahahooldustoote valimisel võib lähtuda ka aastaajast (näiteks sageli eelistatakse suvel kasutada kergemaid ja vedelamaid ning talvel toitvamaid ja paksema konsistentsiga tooteid).

Loe lähemalt nahatüüpide ja -probleemide kohta ning tee meie nahatest, et teha kindlaks oma nahatüüp. Kui soovid nõu mõne nahaprobleemiga toime tulemiseks, pöördu dermatoloogi poole.

Tutvu lähemalt Eucerini nahahooldustoodetega, mis on mõeldud kuivale, tundlikule, punetusele kalduvale, aknega, vananevale või ülitundlikule nahale või atoopilisele näo- või kehanahale.

Võta sõrmeotstele väike kogus päeva- või öökreemi ja masseeri see õrnalt nahasse.
Silmaümbruse õrn nahk vajab erilist hoolitsust.

Päeva- ja ööhooldus

Paljud nahahooldustooted sobivad kasutamiseks olenemata päevaajast. Teised on aga mõeldud hommikuseks või õhtuseks nahahoolduseks.

 • Hommikul: mõned niisutajad on päikesekaitsefaktoriga (SPF). Just seepärast sobivad need kasutamiseks päeval, aga mitte õhtul. Teisi nahahooldustooteid, mis sisaldavad pigmente (näiteks neid, mis on mõeldud leevendama punetust või aknet), peaks samuti kasutama ainult päevasel ajal.
 • Õhtul: nahk taastub peamiselt just öösel. Peale nahka niisutavate toimeainete sisaldavad öökreemid aineid, mis ergutavad rakkude uuenemist. Lisaks ei ole öökreemid päikesekaitsefaktorit ega sisalda pigmente.

Silmaümbruse hooldus

Silmaümbruse õrn nahk on iseäranis õhuke ja tundlik ning seepärast hellem kui muud näopiirkonnad. Just seepärast peaks silmaümbruses kasutama spetsiaalselt sellele näopiirkonnale mõeldud tooteid. Silmaümbruskreemi peaks nahale kandma eriti kergete liigutustega.

Rohkem teavet nahahoolduse ja levinumate nahahooldusega seotud väärarusaamade kohta leiate osadest „Nõuanded terve naha heaks“ ja „Väärarusaamad nahahooldusest“.

Kaitsmine

KÕIK NÄONAHA PÄIKESEKAITSEST

Miks tuleks nahka päikese eest kaitsta?

Tõhusal päikesekaitsel on tähtis osa naha tervena hoidmises ja sellel peaks olema igapäevases nahahoolduses kindel koht. Päikesekaitsele peaks pöörama erilist tähelepanu, kui tegu on tundliku või aknele kalduva nahaga, sest see on päikesekahjustustele eriti vastuvõtlik. Kui viibida iga päev mõni minut päikese käes, aitab see organismil toota vajalikku D-vitamiini, ent näonahk on sageli UV-kiirguse meelevallas tunde. Liigne kokkupuude UV-kiirgusega võib põhjustada naha enneaegset vananemist. Seepärast peaks päikese käes viibides kaitsma nahka päikesekaitsevahendiga.

Loe lähemalt UV-kiirgusest ja päikesekaitsest ning päikese mõjust näonahale.

Mida naha kaitsmisel silmas pidada?

Kaitse nahka kahjuliku UV-kiirguse eest, mis võib põhjustada enneaegset vananemist.

Mitmed päevakreemid sisaldavad päikesekaitsefaktorit (tavaliselt 15), kuid sageli on tarvis kasutada suurema päikesekaitsefaktoriga (SPF)toodet, mida võib kasutada lisaks tavapärasele päikesekaitsefaktoriga päevakreemile või selle asemel.

Päikesekaitsefaktoriga toodet peaks peale kandma hommikuse nahahoolduse viimases etapis.

Kuidas valida päikesekaitsevahendit?

Päikesekaitsevahendi valimisel peaks arvestama mitut tegurit, millest mõned on toodud allpool.

 • Nahatoon (kas oled pigem tumeda või heleda nahaga; hele nahk on UV-kiirguse suhtes palju tundlikum)
 • Nahaprobleemid
 • Aastaaeg
 • Kokkupuute intensiivsus (olenevalt kliimavööndist, kus parasjagu viibid)
 • Kokkupuute kestus

Content Parts/Title FAQ (5)

  Kas tundlikul nahal peaks kasutama just sellisele nahale mõeldud päikesekaitsevahendeid?

  Jah. Tundlik nahk ärritub päikese mõjul eriti kergesti ning on seepärast päikesekahjustustele eriti vastuvõtlik. Tundlikku nahka peaks kindlasti kaitsma kokkupuute eest kahjuliku UVA- ja UVB-kiirgusega. Sarnaselt muude tundlikule nahale mõeldud toodetega on ka sellise naha jaoks välja töötatud päikesekaitsevahendid väga hästi talutavad ning UVA- ja UVB-kiirguse kaitsefiltritega, mis vastavad rangeimatele nõuetele.

  Miks peaks igapäevase näohoolduse juurde kuuluma ka päikesekaitse?

  Kuna näonahk puutub päikesekiirgusega eriti palju kokku, on see päikesekahjustustele vastuvõtlikum kui kehanahk. Et vältida rakkude DNA-kahjustusi, fotovananemist ja hüperpigmentatsiooni, on tähtis kaitsta näonahka alati, kui viibid päikese käes, ning seda isegi pilves ilmaga.

  Kas korraga peaks kasutama mõlemat: päevakreemi ja päikesekaitsevahendit?

  Mõne nahatüübi korral võib päevakreemi asendada suure päikesekaitsefaktoriga tootega. Ent kui sul on kuiv nahk, peaksid siiski kasutama päevakreemi ja viimase hooldustootena ka päikesekaitsevahendit. See, milliseid tooteid otsustad kasutada, sõltub sinu elustiilist, eelistustest ja sellest, kuidas sinu nahk reageerib keskkonnateguritele, näiteks õhuniiskusele. Päikesekaitse tõhususe määrab ära suurima kaitsefaktoriga toode (näiteks kui kasutad peale päevakreemi, mille kaitsefaktor on 15, päikesekaitsevahendit, mille kaitsefaktor on 30, siis on üldkokkuvõttes päikesekaitsefaktoriks 30).

  Loe lähemalt nii Eucerini päikesekaitsetoodetest, mida me sinu nahatüübile soovitame, kui ka sellest, kui suure päikesekaitsefaktoriga toodet kasutada, osast „Päikese mõju näonahale“.

  Kas on hea mõte teha näomaski?

  Jah, näomask on eriti tõhus vahend kuiva ja veetustunud naha taastamiseks. Selleks soovitame kanda öökreemi näole, kaelale ja dekolteepiirkonnale veidi paksemalt kui tavaliselt. Öökreemid on toitvama koostisega kui päevakreemid ning sisaldavad naha uuenemist ergutavaid toimeaineid, näiteks pantenooli, kuid ei sisalda päikesekaitsefaktorit ega pigmente.

  Mida arvestada jumestustoodete valimisel atoopilise naha jaoks?

  Palu dermatoloogil või apteekril soovitada tooteid, mida on katsetatud ekseemiga nahal ning mis ei sisalda lõhnaaineid ega levinud allergeene. Kui sul esineb aknet, kasuta rasusel või segatüüpi nahal alati tooteid, mis ei ummista poore.

Sarnased tooted