Vähem kratsimist, rohkem naeru

Saage tuttavaks ahvipärdik Antoniga!

Elu ekseemiga pole kuigi mõnus, aga Antoni seltsis on see kindlasti lõbusam.

Lõbusad ja harivad videod lahutavad lapse meelt ning aitavad mõtteid sügelevalt ja kuivalt nahalt mujale viia.

Vaata vallatu ahvipärdiku nukuetendust

Vaata vallatu ahvipärdiku nukuetendust.

Sokinukud aitavad hoida mõtted ja käed sügelevast nahast eemal. Vaata, kuidas Anton räägib muinasjuttu printsess Gorgonzolast ja prints Mozzarellist.

Antoni parimad nipid

Meie ahvipärdik teab nii mõndagi sellest, kuidas sügeleva atoopilise nahaga paremini toime tulla.

Aeg minna vanni või duši alla

„Ahvidele meeldib väga vannis või duši all lustida. Aga ära mõnule seal liiga kaua ja eelista sooja vett kuumale, sest see on sinu nahale parem.“

Külm on mõnus

„K-k-külm kreem on nahal nii hea! Sinu lemmikkreem on pealemäärimisel eriti mõnus, kui hoiad seda külmkapis (aga ära seda kogemata sööma hakka). Ja kui tahad endale sama siidpehmet nahka kui minul, kreemita seda kindlasti mitu korda päevas.“

Ära end kratsi

„Rohkem paitamist ja vähem kratsimist! Ma tean, et see on raske, aga kratsimine teeb asja ainult hullemaks. Pane selle asemel kätte sokid ja hakkame nendega nukuteatrit tegema.“
Hakkame värvima
„Ahvidele meeldib kõik värvikirev. Ja värvimine aitab mõtted kratsimisest eemal hoida. Laadi kohe alla minu lemmikpilt ja hakkame pihta.“
Laadi alla
Soovitused vanematele ja teistele, kes laste eest hoolitsevad

Kuidas hoolitseda laste atoopilise naha eest ja seda rahustada?

Tõhusad nahahooldustooted leevendavad suuresti ägenemishoogudega kaasnevat ebamugavustunnet ja tagavad atoopilisele nahale sobiva igapäevahoolduse.
Atoopilisel dermatiidil on kaks vahelduvat haigusfaasi: ägenemishood ehk aktiivsed perioodid ja nendevahelised vaibeperioodid. Eelista nahahooldustooteid, mis arvestavad kummagi haigusfaasi eripära.
Eelista pesutooteid, mis ei kahjusta naha lipiidkihti, vaid aitavad seda säilitada. Eelista sooja vett kuumale, ära ole liiga kaua duši all või vannis ja pärast seda tupsuta atoopiline nahk õrnalt kuivaks.
Hoolitse atoopilise naha eest iga päev toodetega, mille kohta on tõestatud, et need tugevdavad naha kaitsekihti ja turgutavad nahka. Eelista tooteid, mille koostises on näiteks likohalkoon A ja keramiidid.
Püüa sügelusest kiiresti jagu saada, sest kratsimine ainult süvendab probleemi. Eucerini sarja AtopiControl intensiivhoolduskreem sisaldab erilaadseid toimeaineid, mis rahustavad kiiresti nahka ja pakuvad sellele ägenemishoogude ajal leevendust. See sobib ka beebidele alates kolmandast elukuust.
Arst oskab anda nõu, milline ravim sobib sinu lapsele kõige paremini. Atoopilise dermatiidi sümptomite korral võib abi olla suukaudsetest ja paiksetest kortikosteroididest, näiteks üheprotsendilisest hüdrokortisoonsalvist.
Mida saab veel teha ägenemishoogude ennetamiseks?
Haigushoo võivad esile kutsuda allergeenid (näiteks õietolm ja loomakarvad). Toiduallergia osatähtsuse kohta ei ole kindlaid andmeid, kuid mõned vanemad seostavad ägenemishooge teatud toiduainetega. Pane kirja kõik tegurid, mis võivad lapsel sümptomeid süvendada. Kui märkad korduvaid kokkulangevusi, räägi neist arstiga.
Sigaretid kahjustavad sinu tervist, kuid kas teadsid, et passiivne suitsetamine võib halvendada lapse atoopilise naha seisukorda.
Lapse riided peaksid olema pehmest looduskiust, näiteks puuvillast või linasest, ning tuleks vältida karedaid, näiteks villaseid rõivaid. Kasuta õrnatoimelist pesuvahendit ja pese uued riided alati esmalt läbi, et uhtuda välja võimalikud kemikaalid, millega neid on töödeldud.
Abi võib olla kinnastest, mis kaitsevad lapse õrna nahka pidevast sügelusest põhjustatud kratsimise eest. Mõned vanemad on leidnud, et hea lahendus on kratsimisnukk (mänguasi, mida laps saab enda asemel kratsida).
Nahahooldus

Kuidas hoolitseda atoopilise naha eest ja seda rahustada?

Haigusfaasi eripära arvestavad tooted igapäevaseks nahahoolduseks ja naha rahustamiseks ägenemishoogude ajal

I samm: Puhastamine

Kasuta näonahal Eucerini sarja DERMATOCLEAN puhastuspiima ja kehanahal Eucerini sarja AtopiControl vanni- ja dušiõli. Neid tooteid sobib kasutada nii ägenemishoogude ajal kui ka nendevahelistel perioodidel.

II samm: Niisutamine (vaibeperioodil)

Igapäevane nahahooldus ägenemishoogude vahelistel perioodidel Kasuta igapäevaselt sobivaid nahahooldustooteid. Näiteks sarja AtopiControl kehapalsamit (kerge konsistentsiga), sarja AtopiControl kehapiima (tiheda konsistentsiga), sarja AtopiControl kreemi (tiheda konsistentsiga kreem, mis on mõeldud probleemsetele kehapiirkondadele) ja sarja AtopiControl näokreemi.

II samm: Niisutamine (aktiivsel perioodil)

Lisahooldus ägenemishoogude ajal Kanna probleemsetele kehapiirkondadele sarja AtopiControl intensiivhoolduskreemi, et leevendada sügelust ja parandada naha seisukorda. See hooldustoode toetab suurepäraselt meditsiinilist ravi. Kui kasutad ka paikset ravitoodet, kanna seda nahale enne intensiivhoolduskreemi. Kõiki meie tooteid, mis on mõeldud igapäevaseks nahahoolduseks, võib kasutada ka ägenemishoogude ajal ning neid peaks nahale kandma pärast ravitoodet ja/või sarja AtopiControl intensiivhoolduskreemi.

III samm: Rahustamine ja kaitse (sügeluse leevendamine)

Kiire leevendus sügelusele Sarja AtopiControl sügelusvastane sprei jahutab nahka vaid hetkega, leevendades sügelust 60 sekundiga. See tagab kiire ja kauakestva leevenduse alati, kui nahk sügeleb – ükskõik kas ägenemishoogude ajal või nendevahelistel perioodidel.

III samm: Rahustamine ja kaitse (päikesekaitse)

Päikesekaitse Atoopiline nahk on päikesekiirguse suhtes eriti tundlik. Kasuta hommikul pärast niisutavat hooldustoodet päikesekaitsevahendit.

Uudiskirja tellimine

Eucerini värskete uudistega kursis olemiseks ja uudiskirja tellimiseks täida palun järgmised väljad.

  • Proovi uusi tooteid
  • Osale ekslusiivsetel loosimistel
  • Hangi uusimat teavet ja näpunäiteid